Maminko, hledáte inspiraci, co dělat se svými dětmi?  

Nebo byste si s nimi ráda užila, co nejvíce času, ale nevíte, kde hledat nápady?

ŘEŠENÍM je tato kniha pohádek, kde vám maminka Klementina ukáže, jak to dělá ona, se svým synkem Samíkem

598

Zpětných vazeb

12

Pohádek

23

Čtenářů

KNIHA JE ČAS NA POHÁDKY 

JEN 12 POHÁDEK

V knize je 12 pohádek. Na každý měsíc jedna. Pohádky jsou o bylinkách, dopravních prostředcích, zvířátkách, princeznách a vypráví je maminka Klementina   

 TVOŘÍTE DĚTSKÝ SVĚT 

Mezi jednotlivými pohádkami je měsíc čas na to, abyste si se svými dětmi vybarvily omalovánky, vytvořily záložku a pexeso, vyluštily křížovku nebo si pustily  dětskou meditaci. 

POHÁDKY BUDUJÍ FANTAZII

Maminka Klementina si v každé pohádce povídá se svým synem Samíkem. A  konce pohádek jsou neukončené. Vaše děti si, tak budují vlastní fantazii.

Pohádková knížka Je čas na pohádky, vás děti i dospělé zavede do různých království. Maminka Klementina, umí vyprávět krásné pohádky. Něco si vymýšlí sama a něco si pamatuje, když poslouchala pohádky od její prababičky, která jí vyprávěla hlavně pohádky o bylinkách. 

Pohádky ale nejsou jen o bylinkách, jako je například Pampeliška, Kopřiva, Levandule, ale pobavíte se i u pohádek, kde jsou princezny, jako například princezna z Ostružiní, Sněhová vločka, Barborka, Duha, Mandy a Ledová Víla. 

Také i na kluky Klementina myslela, vždyť sama má doma synka. Vypráví pohádky například o Bagrovi, o Dráčkovi - Dinosaurovi, o Špinavém mráčku.    

Celá kniha je sestavena ze dvanácti pohádek. Jedna pohádka je na jeden měsíc. Mezi pohádkami je prostor na tvoření s dětmi. Najdete zde omalovánky, vystřihovánky, dětské křížovky a meditace. Vytvoříte si s dětmi záložku do této knížky a také pexeso, které budete tvořit po celý rok.        

CENA KNIHY V PŘEDPRODEJI 

Co pohádky skrývají za tajemství? 


POHÁDKA O PAMPELIŠCE - SLUNÍČKU BYLINEK

Pohádka o Pampelišce - Sluníčku Bylinek, je o malém chlapečkovi, který strááášně nerad ráno vstával. Pořád by jen spinkal. A tak se Sluníčko se skřítkem Kouzelníčkem rozhodlo, že ho vstávat naučí. A jak se jim to podařilo, a co k tomu ještě potřebovaly, se dozvíte už v pohádce. 

POHÁDKA O PRINCEZNĚ ŽAHAVCE

Princeznu Florindelu, co měla ráda šití znáte? Princezna z této pohádky měla nejraději špendlíky, kterými stále někoho píchala. A jak se z ní stala princezna Žahavka, a co má společného s bylinkou kopřivou zjistíte v této pohádce. 

UVĚZNĚNÁ DRÁČKOVA OČKA

Pohádku na přání Vilíčka a Adélky vypráví maminka Klementina v této pohádce. Je o Pirátovi. A kdo to je a jak se jeho očka dostala do pohádkové knížky, vám prozradí tato pohádka. 

POHÁDKA O LENIVÉ VENDULCE

Už se vám děti někdy stalo, že vás nic nebavilo? Copak jste dělaly? Věděla si s vámi maminka rady? Pokud ne, tak v této pohádce vám kouzelná babička prozradí, jak být zase veselý malý človíček.  

POHÁDKA O ZTRACENÉ PRINCEZNĚ ADALBERTĚ

Děti máte rádi dobrodružství? Pokud ano, tak pak jste na tom stejně jako princezna Adalberta. A kdo to je, a co jí na cestě za dobrodružstvím potkalo si už musíte přečíst v této pohádce. 

POHÁDKA O DUHOVÉM SKLÍČKU

Děti znáte barvy? A co duhu? Jestli obojí tak to jste moc šikovní a jako odměnu mám pro vás připravenou pohádku o Duhovém  sklíčku. A s čím sklíčko pomohlo další princezně? To prozradí tato pohádka.    

POHÁDKA BAGR EMAN VE MĚSTĚ

Konečně jste se kluci dočkali. Klučičí pohádka o šikovném bagrovi Emanovi, který se nebál a šel až do velkého města hledat svého kamaráda. Co myslíte? Našel ho? A proč ho hledal? To vše se dozvíte, když budete poslouchat další pohádku.     

POHÁDKA O ŠPINAVÉM MRÁČKU

Děti už jste byly někdy v Nebeském království? Víte kdo tam bydlí? Třeba Hvězdy, Sluníčko, Měsíček a hodně Mraků. A jeden se během pohádky zamiloval. Stal se z něho špinavý mráček? Co myslíte? A kdo Mironovi pomohl a jak to všechno dopadlo, vám prozradí tato pohádka.  

POHÁDKA O BARBORCE

“Na vánoce je všechno tááák kouzelné. A to nejen pro děti, ale i pro dospěláky. 
Jak prožívala předvánoční čas maminka Klementina,  na co si díky svému synkovi Samíkovi vzpomněla a jakou pohádku mu vyprávěla, se dozvíte v této pohádce. 

POHÁDKA O SNĚHOVÉ VLOČCE

Zimní pohádka je tady. Samík si ji moc přál, protože on miluje sníh a vločky a taky bobování. Ale o tom pohádka není. Je o vločce, jak si přála poznat svět tam na druhé straně. A málem roztála. A kdo ji zachránil a kam se podívala vám Klementina s vaší maminkou přečtou v pohádce. 

ZELENÝ MUŽÍČEK A LEDOVÁ VÍLA

Kouzla se prostě v pohádkách dějí. O tom se přesvědčila i maminka Klementina. Během pohádky se ocitla i se Samíkem v pohádce a moc se jí tam líbilo. A co nejvíc se dozvíte, když si pohádku poslechnete.   

MODRÁ POHÁDKA O .....

Pohádka začíná zvláštně, že? Jako by neměla název. A ten nemá proto, protože Samík je veselá kopa a tak poprosil maminku Klementinu, aby název pohádky neprozrazovala. Můžeme prozradit, že se vydáte do podmořského světa. A co tam mořští živočichové zažijí za dobrodružství, tak to vám nezbyde než si poslechnout Modrou pohádku.  
>